Kurs-euro-EUR-PLN,-kurs-dolara-USD-PLN,-kurs-eurodolara-EUR-USD:-prognozy-dla-walut

Kurs euro EUR PLN, kurs dolara USD PLN, kurs eurodolara EUR USD: prognozy dla walut

Forex Trading
27.06.2023

Natomiast największy spadek kursu euro zanotowaliśmy w październiku (-3.65%). (…) Pozytywne dla polskiego złotego czynniki to m.in. Nadwyżka na rachunku obrotów bieżących i napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Ponadto oczekujemy, że Narodowy Bank Polski utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie w tym roku, biorąc pod uwagę stopniowe wycofywanie tarcz antyinflacyjnych i odbicie CPI w drugiej połowie tego roku. – napisali w analizie walutowej kursu euro do złotego na kolejne miesiące.

Od czego zależy wartość waluty? Kto decyduje o cenie waluty?

Spadki są bardzo mocne i nie można wykluczyć tego że w najbliższych godzinach kurs dolara przetestuje dołki z początku kwietnia, czyli poziom 3,90 złotego. Z poniższego wykresy wynika, że jest to mocna baza wsparcia dla USD/PLN. Dwudniowe, chwilowe przebicie miało miejsce końcem 2023r. Poziom 3,90 testowany był już dwukrotnie i za każdym razem cena USD/PLN odbiła się od niego. Jak pisaliśmy wczoraj kurs dolara i euro kontynuuje spadki.

  1. W centrum uwagi inwestorów będą dane o inflacji CPI (publikacja w środę 15 maja).
  2. Powyżej możesz sprawdzić aktualne i archiwalne kursy walut.
  3. Na przestrzeni tych dwóch lat notowania euro osiągnęły najwyższy poziom podczas sesji 10 kwietnia tego roku.
  4. Podobnie było w przypadku rentowności 10-latek polskiego rządu, która wczoraj spadła poniżej 6 proc.
  5. Piątkowe decyzje agencji S&P oraz Fitch o utrzymaniu ratingu i jego perspektywy na niezmienionym poziomie, nie powinny mieć również wpływu na rynki, szczególnie, że były one zgodne z oczekiwaniami.
  6. Przebiliśmy wczorajszy dołek, aktualnie CHF/PLN notowany jest już tylko po 4,35 złotego.

Kurs złotego (PLN) utrzymuje silną pozycję! Jak długo uda mu się ją bronić?

Powyższa tabela opublikowana została we wtoreki będzie obowiązywać do środowego południa. Polski złoty może skorzystać na stopach procentowych NBP oraz napływach środków z UE, uważają progności z ING. Oznacza to, że już za miesiąc mamy zobaczyć notowania EUR/PLN na 4,24 PLN. Powyższa tabela opublikowana została w poniedziałek i będzie obowiązywać do wtorkowego południa. Powyższa tabela opublikowana została w piątek i będzie obowiązywać do poniedziałkowego południa. Eksperci zauważają, że EBC może być pierwszym, który obniży stopy procentowe, a na rynku zauważalny jest równoległy proces.

Ile kosztuje euro 14 maja 2024? Po ile jest dzisiaj euro? Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Publikacje mogą mieć wpływ na rynek walutowy, w tym szczególnie na notowania euro, dolara amerykańskiego, funta szterlinga oraz franka szwajcarskiego. Zachęcam Was do śledzenia kalendarz ekonomicznego na FXMAG. Złoty ma potencjał do umocnienia w tym tygodniu i w naszej ocenie kurs EUR/PLN może kierować się w najbliższych dniach w stronę poziomu nawet 4,2650, czemu pomagać będzie jastrzębie nastawienie krajowej RPP. W warunkach spadających stóp procentowych w innych krajach naszego regionu, jest to mocny czynnik sprzyjający umocnieniu polskiej waluty.

Prognoza euro po 4,20 PLN za 3 miesiące

Warto zaznaczyć, iż od końca listopada notowania wspólnej waluty znajdują się w konsolidacji. Pozycja złotego na arenie międzynarodowej w połowie maja jest stabilna. Krajowej walucie sprzyja silne euro, restrykcyjna polityka monetarna oraz optymistyczne perspektywy na kolejne półtora roku.

Dołek z początku kwietnia to 4,95 zł, dlatego jeżeli miałoby pojawić się jakieś odbicie w najbliższych dniach to 4,95 zł wydaje się sensownym poziomem do odbicia. Kurs EUR/PLN powinien w najbliższych tygodniach ponownie testować tegoroczne Barrett poproszony oecuse się z Pensylwanii Spó minima – podkreślili analitycy rynku walutowego w ING. Analitycy PKO BP oczekują utrzymania się kursu EUR/PLN w pobliżu 4,30 w tym tygodniu. Informacja o dodatkowych kursach walut, które pojawiają się w pytaniach do nas.

Stosowaliśmy je przy uruchamianiu kredytów i transz kredytowych. W roku 2023 gospodarka Stanów Zjednoczonych okazała się być bardziej wytrzymała niż przewidywano, podczas gdy strefa euro rozczarowała. Mimo to zarówno nasza firma, jak i ogólny konsensus rynkowy, zakłada, że Stany Zjednoczone stoją na progu łagodnej recesji gospodarczej.

Kurs euro w ostatnich dniach traci sukcesywnie na wartości. Wczoraj udało mu się przebić poziom 4,28 złotego, a dzisiaj na rynku notowany jest już po 4,26 złotego. W wybranych kantorach stacjonarnych kurs zakupu euro przez kantor nie przekracza 4,23 złotego. Natomiast skup odbywa się przy poziomach około 4,30 zł.

Jeszcze w styczniu część analityków wskazywała, że to będzie zły rok dla polskiej waluty. Techniczne na wykresach głównych walut do PLN zbliżyliśmy się do 13-letnich linii wsparcia. Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. Wstępne dane za kwiecień wskazały na wzrost krajowej inflacji do 2,4 proc. Rok do roku (r/r), widzimy jednak możliwość rewizji do 2,5 proc. Kurs funta szterlinga GBP/PLN spada już do poziomu 4,96zł.

Z punktu widzenia analizy technicznej kurs EUR/USD może, wzorem ubiegłego tygodnia, próbować wybić się powyżej 200-dniową średnią ruchomą, tj. Niemniej, w przeciwieństwie do ubiegłego tygodnia kalendarium publikacji danych makroekonomicznych jest w tym tygodniu bardziej rozbudowane. W centrum uwagi inwestorów będą dane o inflacji CPI (publikacja w środę 15 maja). Ewentualne odchylenie od konsensu może spowodować wzrost zmienności notowań. W szczególności dane z USA, czy wypowiedzi prezesa Fed mogą okazać się kluczowe dla kierunku zmian kursu EUR/USD w tym tygodniu.

W czwartek rano za jedno euro (EUR/PLN) musisz zapłacić ok. 4,2635 złotego. Na przestrzeni ostatniego miesiąca notowania kryptowaluty Ethereum osłabiły się o -2,69%, kurs ETH ze średniego poziomu 3.083,39 USD spadł do dzisiejszego minimum wynoszącego 2.999,33 dolarów. Najniższy kurs Ile pieniędzy potrzebujesz aby rozpocząć handel akcjami ETH w tym okresie wynosił 2.818,96 usd i miało to miejsce podczas sesji dnia 1 maja 2024. Pierwszym z nich są wzrosty na głównej parze walutowej świata. Złoty jest dodatnio skorelowany z unijną walutą. Oznacza to tyle, że dobra kondycja euro pozytywnie oddziałuje na polskiego orła.

Deprecjacji ulegają również pozostałe pary walutowe z PLN’em, między innymi funt i frank szwajcarski. Porównaj dzisiejsze kursy wymiany euro, zanim wyślesz swoją płatność. To najniższy EUR/PLN poziom od miesiąca, bowiem w pierwszej połowie kwietnia jedno EUR kosztowało mniej niż 4,26 PLN.

Gdzie mogą zatrzymać się spadki kursu EUR/PLN? Strefa, gdzie mieliśmy odbicie w ostatnim czasie to poziom około 4,25 zł. Tam należy szukać lokalnego wsparcia dla ceny EUR/PLN. W środę rano za jedno euro (EUR/PLN) musisz zapłacić ok. 4,2812 złotego. Zobacz, jak kształtują się aktualne kursy walut. Sukces nowego rządu w szybkim odblokowaniu funduszy unijnych wspiera nasze długoterminowe pozytywne nastawienie do polskich aktywów po wyborach, pomimo ryzyka w najbliższym czasie.

To już teraz umacnia dolara ze względu na rozbieżność polityki pieniężnej” – komentują eksperci Barclays. Nie widzimy istotnego wpływu na fundamenty złotego i nadal uważamy, że NBP będzie w trybie defensywnym i utrzyma politykę na niskim poziomie (…). Stopa procentowa prawdopodobnie pozostanie w tym roku na poziomie 5,75%.

Majowe przemówienie prof. Adama Glapińskiego było bardzo jastrzębie. Prezes Narodowego Banku Polskiego rozwiał wątpliwości o możliwej obniżce kosztu pieniądza jeszcze w tym roku. Oznacza to utrzymywanie stóp procentowych na wysokim poziomie minimum przez kolejne sześć miesięcy, co w teorii oznacza umocnienie waluty. Należy dodać, że dzieje się to w okresie, kiedy inne banki centralne z naszego rejonu np. Czeski czy węgierski już kilka miesięcy temu rozpoczęły cykl obniżek stóp. To tłumaczy siłę złotego względem walut lokalnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Największe zmiany na plus odnotowaliśmy we 10 maja, kiedy to kurs EUR-PLN wzrósł aż o 0.30%. Natomiast największy spadek kursu euro zanotowaliśmy 14 maja (-0.43 %). W okolicach 13 maja za 1 euro musieliśmy zapłacić w okolicach 4,30 zł. W poniższej tabeli zobaczyć możemy zmienność kursu euro do polskiego złotego w przeciągu ostatniego roku. Największe zmiany na plus odnotowaliśmy we wrześniu 2023 roku, kiedy to kurs EUR-PLN wzrósł aż o 3.34%.

Oczekujemy również utrzymania jastrzębiej / antyobniżkowej retoryki przez RPP. W 2poł24 widzimy jednak ryzyko powrotu bliżej 4,30 z uwagi na potencjalnie mniej korzystną dla CEE sytuację geopolityczną po wyborach prezydenckich w USA. 60 Inwestowanie w kryptowaluty: funkcje i perspektywy funtów w polskich złotych to aktualnie 256,15 według aktualnego kursu walutowego, który wynosi 4,269235. “Cykl cięć stopy procentowej przez Fed jest obecnie wstrzymany w oczekiwaniu na więcej danych na temat trwałości inflacji w USA.

Czy chcesz dowiedzieć się, jaka jest dziś wartość euro? Obecnie możesz sprawdzić uśredniony kurs wymiany w czasie rzeczywistym za pomocą tej strony lub w Google. Jednak przy wysyłaniu lub otrzymywaniu euro przekonasz się, że opłata pobierana przez Twój bank różni się od kursu w czasie rzeczywistym. Wise nigdy nie ukrywa prowizji w kursie wymiany. Dzięki Wise zawsze masz gwarancję uśrednionego kursu rynkowego, tego samego, który możesz znaleźć w Google.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Looks good!
Please Enter Your Comment
Looks good!
Please Enter Your Name
Looks good!
Please Enter Your valid Email Id